Vibin a zatrzymywanie się wody w organizmie

Bardzo proszę o pomoc,w ub m-cu zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne Vibin,głownie po to by zapobiec zatrzymywaniu się wody,po pierwszej pigułce okres się zatrzymał,przez cały miesiąc jestem spuchnięta i mam obrzęki ,czy przy następnej miesiączce wszystko się unormuje?czuję się fatalnie,robiłam przedwczoraj badania TSH i wynik jest dobry,czy to hormony są winne temu zatrzymywaniu wody jeśli tak to jakie zbadać jeszcze,dziękuje z góry za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Jeśli objawy nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.