Zatrzymywanie wody w organizmie a niski poziom testosteronu

Witam Czy zatrzymywanie wody w organizmie u mężczyzn,oznacza niski poziom testosteronu? Mam 29 lat (mężczyzna)185cm i 107kg od dłuższego czasu zauważyłem ze zatrzymuje wodę w organizmie.Mam spuchnięta twarz,nogi,nie widać u mnie kostek.Czasem lubię wypić parę piw.Wiem ze piwo (alkohol) odwadnia,ale chyba to nie jest przyczyna. Bo każdy by tak wyglądał po piwie.Jak mogę naturalnie np.ziołami lub innymi sposobami pozbyć się nadmiaru wody w organizmie?

Witam serdecznie

zatrzymanie wody w organizmie może mieć wiele powodów.Jednym z nich jest nieprawidłowa dieta, spożywanie produktów z dużą zawartością soli, glutaminianu sodu, picie wieczorem alkoholu też nie jest, bez znaczenia.Ale obrzęki są też pierwszym sygnałem, że w organizmie jest coś nie tak. Obrzęki towarzyszą chorobom nerek, serca, tarczycy.
Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego celem zdiagnozowania przyczyny opuchlizny.
Przykładem ziół działających moczopędnie i przeciwobrzękowo są:ziele/liść pokrzywy, kłącze perzu, ziele nawłoci, szyszkojagoda jałowca.

pozdrawiam
Agnieszka Pierwoła