Zaburzenia miesiączkowania oraz stany lękowe

Nie wiem co mi jest:(Jestem po szeregu badań, które nic nie wykazały. Byłam u 3 kardiologów, miałam Holtera,morfologia, doppler tętnic szyjnych, RTG klatki, rezonans odcinka szyjnego k, badania tarczycy. Wszystko w normach. Od dwóch lat nie miałam okresu, dostałam go nagle w grudniu. Od tego czasu zaczęły się stany lękowe, kołotania serca, przyspieszony puls, średnie samopoczucie i rozbicie. Startowałam w zawodach fitness i od tego momentu pojawiły sie problemy. Od roku próbuje dojść do siebie..

Dzień dobry!

Zanik miesiączkowania może wiązać się z nadmiernym uprawianiem sportu - nadmiernym wysiłkiem organizmu oraz zbyt niskim poziomem tkanki tłuszczowej w ciele.

Pozostałe objawy (lęk, kołatanie serca, przyspieszony puls, uczucie rozbicia, obniżony nastrój) wymagają osobistej konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem - np. w Poradni Zdrowia Psychicznego - i podjęcia leczenia, zazwyczaj farmakologicznego i/ lub psychoterapeutycznego.

Pozdrawiam!

Witam Panią
Pisze Pani o różnie objawiających się stanach lękowych. Zaproponowałbym Pani skorzystanie z psychoterapii aby Pani mogła bliżej razem z psychoterapeutką przyjrzeć się co powoduje stany lękowe i aby można było Pani pomóc w zmniejszeniu uczucia rozbicia.
Anna Suligowska