Zaburzenia oddychania i ucisk w gardle

Witam. Tydzień temu wróciłem z pracy za granicą i od tego czasu odczuwam dziwne dolegliwości. Gdy tylko się położę mam uczucie jakbym miał coś w gardle, ciężej mi się oddycha. Po posiłkach czasami bardzo mi się "odbija", jest to strasznie natrętne. Dodatkowo jestem okropnie osłabiony czuje, że mógłbym spać 15 godzin dziennie i dalej czułbym się tak samo. Czy te dolegliwości mogą mieć podłoże psychiczne? Pracowałem w nocy w dużym stresie. W dniach wolnych bez kontaktu ze światem. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Owszem, opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże psychologiczne. Jeżeli był Pan narażony na silny stres, warto chociażby doraźnie skorzystać z pomocy psychologa, aby poprawić swoją obecną kondycję psychiczna i powrócić do równowagi. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/