Zaburzenia rytmu serca po zamknięciu ubytku międzyprzedsionkowego

Córka, lat 28, miała 16 listopada zabieg zamknięcia ubytku międzyprzedsionkowego metodą przezskórną (zapinka Aplatza). Wielkość ubytku 1,5 cm, wymiar zapinki 2,2cm. Przez pierwsze 10 dni czuła się dobrze, potem zaczęła odczuwać dodatkowe skurcze, przeważnie nadkomorowe w liczbie 7 tyś. Zastosowano leczenie dwoma blokerami. W tej chwili skurcze też są odczuwalne, kilkanaście w ciągu dnia. Ale obawiam się, że córka wpadła w nerwicę, nasłuchuje, liczy i martwi się. Ja też jestem już na skraju wyczerpania nerwowego. Badania echokardiograficzne nie wykazało żadnej nieprawidłowości. W takim razie skąd te skurcze i jak długo potrwa leczenie, jakie są szanse, że problem całkowicie ustąpi?

Witam!
W tej chwili trudno ocenić rokowanie i przyczynę zaburzeń rytmu, być może jest to adaptacja do nowych warunków hemodynamicznych. Na pewno wskazane może być dłuższe leczenie beta-blokerem, ale niewykluczone jest, że problem ustąpi. Jeśli niestety opisane zaburzenia rytmu nie ustąpią, będzie można rozważyć ablację. Wszystko zależy od obrazu klinicznego i reakcji na leki. O leczeniu zadecyduje kardiolog prowadzący dlatego należy pozostać pod jego kontrolą. Jeśli występują zaburzenia nerwicowe to warto rozważyć stosowanie odpowiedniej terapii, na pewno to nie zaszkodzi, a może wspomóc leczenie zaburzeń rytmu. Na początku można spróbować preparaty ziołowe dostępne bez recepty. Pozdrawiam serdecznie!