Zaburzenia wchłaniania żelaza a odpowiednie działania

Witam, od kilku lat mam problem z wchłanianiem się żelaza. Gdy byłam młodsza było to związane z nieregularną i obfitą miesiączką. W zeszłym roku złapałam przeziębienie jesienią i dramatycznie spadł mi poziom żelaza do 20, przy czym poziom krwi był w normie. Miałam okropne bóle w klatce piersiowej i przyspieszone tętno. Dzisiaj zrobiłam kolejne badania krwi po 4 miesiącach, ponieważ chwilami źle mi się oddycha. Poziom krwi wynosi 12,8 a żelaza 42. Jaka jest przyczyna spadku żelaza? Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Ciężko powiedzieć bez zbadania. Najczęściej jest to dieta ale też może być krwawienie jednak hemoglobina jest w normie. Dobrze byłoby zmierzyć poziom ferrytyny.

Pozdrawiam.