Zaczerwienienie i wypryski na twarzy

Witam,przez ostatnie miesiace mniej jem ale za to bardzo duzo pije roznych herbat kawy itd przede wszystkim sokow typu kubus musze wypic chciaz jednego codziennie bo bardzo go lubie i tego rodzaju soki marchewkowe jestem w stanie wypic dwa duze soki od razu,niestety od tygodnia na calej twarzy pojawilo mi sie bardzo duzo wypryskow itd nigdy nie mialam problemow z tradzikiem moja cera byla ladna a teraz jest zle,pojawiaja sie zaczerwienienia i ogromna ilosc wypryskow czym jest to spowodowane?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany skórne jak najbardziej mogą być konsekwencją nieprawidłowej diety. Niestety nie napisała Pani jednak szczegółowo jak wygląda Pani jadłospis, dlatego też trudno to zweryfikować. Sugeruję, by zastanowiła się Pani nad swoją dietą. Ponadto proponuję konsultację ze specjalistą dermatologiem, który oceni kondycję Pani skóry oraz wdroży właściwe postępowanie.