Zaczerwienienie na napletku i żołędzi penisa a stosowanie maści

Mam zaczerwienionego żołędzia i napletek. Co może coś takiego spowodować. Leczono mnie już na zapalenie, opryszczkę teraz dermatolog stwierdziła, że mam namnożone bakterie i przepisała mi maść ale po 3 dniach (mam stosować miesiąc) nie widać zmian. Czy reakcja alergiczna może się utrzymywać ponad 3 miesiące? Odczuwam świąd i pieczenie. Może to grzybica ale stosowałem już climatizorum na zapalenie a o ile się nie myle to też jest na grzybice. Badanie moczu nic nie wykazało.Proszę o pomoc.

Opisane przez Pana objawy mogą być powodowane przez szereg chorób (zapalnych, infekcyjnych, nowotworowych). Jeżeli zmiany występują przewlekle, to przede wszystkim należy ustalić rozpoznanie. Proszę zaprzestać stosowania jakichkolwiek leków, stosować jedynie delikatne preparaty myjące (przeznaczone do higieny intymnej) i po 7-14 dniach zgłosić się do dermatologa który w razie potrzeby wykona odpowiednia badania.