Zaczerwienienie skóry pod szyją na tle nerwowym

witam mam problem ponieważ cały czas dosłownie zaraz pod szyją mam czeroną skórę non stop lekarz mi powiedział że to na tle nerwowym ok ale ja się przecież cały czas nie deneruje a mam to cały czas niewiem co robic nieładnie to wygląda każdy w pracy zwraca mi uwagę co masz takie czerwone z góry dziękuje

Witaj,
Bywa,że nasze ciało jest swoistym komunikatem,pod którym ukrywają się niewyrażone stany emocjonalne.Trudno jest odpowiedzieć,jaki to przekaz,gdy mamy czerone plamy na szyi lub,gdy swędzi nas dłoń,ale przy pomocy psychoterapii taką komunikację można wspólnie "odczytać" i uczyć się przekładać na język potrzeb dalsze zmiany somatyczne.
Pozdrawiam i zachęcam.