Zaczerwieniona zmiana na piersi u 46-latki

Witam. Jakieś 3-4 tygodnie temu na lewej piersi pojawiła się zaczerwieniona zmiana(patrząc z góry to jakby na godzinie 3.00). Myslałam, że jest to coś jakby zmiana ropna, wycisnęłam, wypłynęła woda z krwią. Zmiana nie zniknęła, a raczej pogrubiła sie. Teraz jest bolesna, twrada, wielkosci małego groszku, gdy próbuję brać ją jakby w dwa palce i naciskać- nic z niej nie leci. Zmartwiłam się. Badanie mammograficzne miałam wykonywane w ubiegłym roku. Jestem otyła, choruję na cukrzyce typu I i niedoczynność tarczycy, a moja prababcia, jej siostra i jej babcia zmarły na raka piersi. Czy powinnam iść się przebadac, czy poczekać na rozwój sytuacji?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Powinna Pani koniecznie pokazać tą zmianę lekarzowi ( najlepiej wybrać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu zmiany zadecyduje o dalszym postępowaniu terapeutycznym). Pozdrawiam