Zaczerwieniona zmiana na piersi u 46-latki
Witam. Jakieś 3-4 tygodnie temu na lewej piersi pojawiła się zaczerwieniona zmiana(patrząc z góry to jakby na godzinie 3.00). Myslałam, że jest to coś jakby zmiana ropna, wycisnęłam, wypłynęła woda z krwią. Zmiana nie zniknęła, a raczej pogrubiła sie. Teraz jest bolesna, twrada, wielkosci małego groszku, gdy próbuję brać ją jakby w dwa palce i naciskać- nic z niej nie leci. Zmartwiłam się. Badanie mammograficzne miałam wykonywane w ubiegłym roku. Jestem otyła, choruję na cukrzyce typu I i niedoczynność tarczycy, a moja prababcia, jej siostra i jej babcia zmarły na raka piersi. Czy powinnam iść się przebadac, czy poczekać na rozwój sytuacji?

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Powinna Pani koniecznie pokazać tą zmianę lekarzowi ( najlepiej wybrać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu zmiany zadecyduje o dalszym postępowaniu terapeutycznym). Pozdrawiam