Zaczerwienione gardło u 4-miesięczniaka

Witam. Mój synek niedawno skończył 4 miesiące i od tygodnia ma czerwone gardełko.Byłam u lekarza ale on mi tylko tyle powiedział że nic mi nie może przepisać bo synek jest jeszcze malutki. Kazał tylko żebym mu dawala paracetamol w czopkach. Ale to nie jest przecież żadne rozwiązanie.Paracetamol jest przeciwbólowy ale na czerwone gardło przecież nie pomoże. Synek jest z tego powodu płaczliwy, nie chce jeść i bardzo marudzi. Proszę o radę co mogę zrobić aby mu pomoć

Daj mu spokój! Ludzie za zwyczaj mają czerwone gardełka. A jakie mają mieć? zielone? Może masz zbyt tłusty pokarm? Zajmij się jego brzuszkiem. Tam jest problem jego niepokoju. Spoko.