Zaczerwienione mniejsze wargi sromowe u rocznej dziewczynki

Witam moja córeczka ma rok i 3 m-ce. Zauważyłam mocno zaczerwienione wargi sromowe mniejsze. Do tej pory wycierałam ją po siusiu czystym wacikiem i okolice odbytu smarowałam sudocrem a okolice sromu niczym zgodnie z zaleceniem położnej. Było ok. ostanio pediatra zauważyła lekkie zaczerwienienie pochwy. Mocz wyszedł ok i zaleciła po każdej zmianie pieluszki przemywanie mokrym wacikiem i clotrimasol i przeszło. Ale po ok2 tyg jest nawrót. Może za często ją tam myję. Czy mogę stosować jej linomag?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane infekcją grzybiczą. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.