Zainteresowanie seksem w temacie BDSM

Witam, Mam problem z którym borykam się już od dłuższego czasu. Otóż od małego interesowałem się tematem BDSM...maledom,femdom i inne dziwactwa. Problem pojawił się w momencie, gdy zwykły seks nie przynosił mi już takiej satysfakcji, takiej jak kiedyś. Straciłem nawet na niego ochotę. Podejrzewam, że zaczęło się tak dziać w momencie, gdy spróbowałem jak to jest uprawiać seks w klimatach. Proszę o radę jak mogę z tym walczyć. Czy jest coś to mogę zrobić? HELP me.

W Poznaniu zajmuje się problemami "seksu alternatywnego" dr K.Waszyńska z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, ma gabinet w pobliżu lotniska Ławica w Poznaniu.Pozdrawiam. JW, seksuolog.org.pl

Dzień dobry!

Ludzka seksualność jest barwna i różnorodna. Wiele osób, które odnajdują się w klimacie seksu BDSM odczuwa trudności z tym związane (np. problem ze znalezieniem partnera o podobnych upodobaniach), ale też jest możliwe je rozwiązać, ułożyć swoje życie tak, aby seksualność była jego naturalną częścią, nie wpływając negatywnie na pozostałe sfery.
Nie jest możliwe całkowicie odmienić, "wyleczyć" preferencji seksualnych. Często ważnym elementem psychoterapii jest samoakceptacja, zrozumienie i zgoda na swoje potrzeby i preferencje.
Oczywiście jest jednak także możliwe poszukiwanie sposobów bezpiecznego (i akceptowalnego dla partnerów) wprowadzania elementów BDSM do seksu w związku, wyznaczanie sobie granic, odnajdywania satysfakcji w "klasycznym" stosunku itp.
Proszę zgłosić się do psychoterapeuty seksuologa, a być może skonsultować się także z lekarzem seksuologiem.

Pozdrawiam!