Zakażenie grzybicze prącia drożdżakami Candida

Witam, lekarz stwierdził u mnie zakażenie grzybiczne prącia drożdżakiem Candida. Przepisała triderm na tydzień (stosuję 3 dzień jednak wrażenie jakby zamiast poprawy pogorszenie) po tygodniu mam zmienić na robioną maść z zawartością hydrokortyzolu, gentamycyny, euceryny oraz wody destylowanej. Czy mam powody do obaw?

Podsumowując: jeśli nie było posiewu - wykonać, jeśli był i rozpoznanie Candida się potwierdziło, zmienić leczenie.