Zakażenie wirusowe a alergia na gluten u 18-miesięcznej dziewczynki

Córeczka (18 m-cy) ma od prawie 4 m-cy wysypkę naa rączkach i nózkach na zewnetrznej stronie. Dermatolog i pediatra stwierdzili, że jest to podrażnienie mieszków włosowych. Wysypka jest czerwona, grudkowata, nie swędzi. Niestety masci robione na recepte nie pomagają. Nie pierzemy już w proszkach do prania, żeby nie podrażniać skóry, ale to też nie pomaga. Ostatnia diagnoza to podejrzenie alergii na gluten. Czy to może być alergia na gluten? Czy to mogą być objawy zakażenia wirusowego?

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
To może być gluten, białka mleka, laktoza... Proponuję spróbować diet eliminacyjnych na te składniki i zobaczyć efekty.
Pozdrawiam serdecznie