Założone licówki na górnych zębach

Witam, 3 tygodnie temu miałam założone licówki na górne jedynki i dwójki. Jedna z jedynek jest martwa i to właśnie nad nią dziąsło jest zasinionie. Lekarz powiedział, że to efekt zapalenia dziąseł a zasinienie zniknie. Nic takiego nie nastąpiło. Proszę o radę czy to normalne czy powinnam zgłosić się do dentysty. Licówki są pełnoceramiczne na cyrkonie.

Dzień dobry, zasinienie dziąsła może być wynikiem koloru zęba znajdującego się pod nim. Martwe zęby są ciemne i ich kolor potrafi mocno przebijać przez dziąsło, zmieniając jego kolor z różowego na siny. Korona zęba przykryta jest nieprzeziernym cyrkonem i jasną porcelaną, co jeszcze bardziej może podkreślać różnice w odcieniu dziąsła. Niemniej warto sprawdzić u lekarza stomatologa czy przy dziąśle nie ma stanu zapalnego.