Założone stenty przy nadciśnieniu

Mama ma 71 lat. Choruje od bardzo dawna na nadciśnienie. Ma założone stenty. Dwa tygodnie temu miała udar. Ma bardzo wysoki poziom cukru ponad 300. Przyjmuje insulinę Humulin N. Wiem, że musi zgłosić się do diabetologa, ale obecny lekarza nie stwierdził, że trzeba ustalić nowe leczenie. Proszę o odpowiedź czy jest jakaś możliwość szybkiego obniżenia cukru. Ruch i ćwiczenia nie wchodzą w grę, bo Mama jest w stanie chodzić tylko w domu krótkie odcinki.

Lek. Tomasz Budlewski

Rozumiem, iż podane poziomy cukru utrzymują się podczas obecnego leczenie. niestety bez badania pacjenta ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do diabetologa celem ustalenia zaleceń lekarskich. Modyfikacja leczenie jest możliwa tylko po bezpośrednim badaniu pacjenta wraz z przeanalizowaniem kart informacyjnych z pobytów szpitalnych.