Zanik objawów depresji po przyjęciu leków

Witam mam 20 lat rozpoznano u mnie depresję dość szybko ale zaczep się zgłosiłem miałem ją silną około 2 miesiące teraz przyjmuję leki lerivon i setaloft od miesiąca i większość objawów mi znikła (68%) czy długo się leczy depresję ? czy wrócę do funkcjonowania przed chorobą ? czy te leki są skuteczne?

Depresja jest raczej zaleczalna niż wyleczalna; chociaż zwykle nie oznacza to konieczności przyjmowania leków przez całe życie. Mimo, że większość objawów ustąpiła w żadnym razie nie powinieneś zaprzestawać przyjmowania leków i przynajmniej przez najbliższe pół roku regularnie meldować się u lekarza.
Pytasz czy leki są odpowiednie, przecież sam stwierdziłeś, że jest poprawa więc bez wątpienia są.
A co do ostatniej kwestii, tak powrót do dobrej formy i sprawnego funkcjonowania jest możliwy, pod warunkiem systematycznego leczenia. Wbrew powszechnemu poglądowi depresja to poważna choroba a nie tylko "dół z którego można się od tak zebrać i podnieść"

Witam. W kwestii leków proszę o stosowanie się do zaleceń lekarza. Zachęcam również do przyjrzenia się czy są jakieś czynniki psychologiczne, które mogły przyczynić się do rozwoju choroby. Niech Pan rozważy rozmowę z psychologiem. W przypadku przyczyn psychologicznych depresji najlepsze rezultaty daje połączenie leczenia farmakologicznego z psychoterapią. Pozdrawiam serdecznie