Jak mam pomóc mężowi cierpiącemu na depresję?

Mąż ma typowe objawy depresji, odbył jedną wizytę lekarską i nie poszedł na wizytę kontrolną. Przyjmuje leki speridan i selotof wg zaleceń lekarza. Jeden z problemów, który spowodował depresję można rozwiązać, ale on twierdzi, że to się nie uda. Jednego dnia już planujemy rozwiązanie, a na drugi jest to już nieaktualne. To trwa już 2 miesiące. Boję się o życie męża. Proszę o pomoc. Czy depresję można wyleczyć i jak długo trwa leczenie?

KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Szanowna Pani,

Bardzo źle się stało, że mąż nie pojawił się na wizycie kontrolnej. W leczeniu depresji kluczowe znaczenie ma bowiem regularna kontrola stanu pacjenta i dostosowywanie prowadzonego leczenia do objawów. Depresja w większości przypadków jest chorobą wyleczalną, stąd najważniejsze jest niezwlekanie z udaniem się do lekarza. Wahanie męża, czy udać się do lekarza czy nie, zmiana zdania, czarny obraz rzeczywistości i niedopuszczanie do głowy pozytywnych rozwiązań są typowymi objawami występującymi w przebiegu depresji. Trudności męża w decydowaniu wynikają z choroby, stąd powinna Pani zadbać, by jak najszybciej zjawił się on u lekarza i rozpoczął leczenie.

Pozdrawiam serdecznie

Psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty