Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanik okresu po przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, pierwszy raz stosuję tabletki antykoncepcyjne. Zgodnie z poleceniem lekarza zażyłam pierwszą z nich w pierwszym dniu krwawienia, czuję się dobrze, ale martwi mnie to, że drugiego dnia okresu krwawienie całkowicie znikło!To już trzeci dzień i nadal nie wróciło krwawienie, nadal przyjmuję tabletki. Czy to normalne?
KOBIETA ponad rok temu

Wyznaczanie dni płodnych

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Zdecydowanie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Zmniejszenie nasilenia krwawienia jest bowiem wynikiem działania tabletek antykoncepcyjnych.

0

Tak w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych / w zależności od składu tabletki / możliwe jest że po 2-3 dniach od podania leku "znika miesiączka". Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie z poleceniem lekarza prowadzącego.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy