Zanik wzwodu podczas stosunku

Witam! Moje pytanie dotyczy niepełnego wzwodu. Przeważnie jest tak, że na początku gry wstępnej jest można powiedzieć wzwód osiągnięty w pełni, rzadko się zdarza, że jest inaczej, natomiast podczas stosunku sam zanika nie wiadomo z jakiej przyczyny. Dodam, że klimat i nastrój są sprzyjające. Czasem da się ponownie przywrócić wzwód, ale przeważnie bywa tak że starania moje i mojej partnerki nie przynoszą efektów. Mam 36 lat i od 13 jestem żonaty. Problem zaczął się około 11 lat temu. Natomiast dochodzi do tego jeszcze jeden istotny problem, który powstał mniej więcej w tym samym czasie, mianowicie bardzo szybki wytrysk. Stosunek teraz trwa około 4 minut, ale czasem zdarza się dłużej około 10 minut. Po wypiciu kilku drinków możemy kochać się jeszcze dłużej czasem udaje się naprawdę długo, ale wtedy właśnie za każdym razem jest problem z zanikającym wzwodem pomimo odpowiedniego nastroju i okoliczności. Przed wystąpieniem problemu stosunki moje trwały bardzo długo oczywiście jeżeli tego chciałem. Problem powstał nagle, nie mam pojęcia z jakiej przyczyny i zaniemogłem niemalże całkowicie. Wróciło wszystko po jakimś niedługim czasie, ale już w wyżej opisanej formie z dolegliwościami. W między czasie doszedł jeszcze stres że nie zdołam zaspokoić żony oraz przy tym zazdrość o jej przeszłość i myśl o tym czy jestem dla niej wystarczająco dobry. Nasze małżeństwo dalej trwa i dalej jest nam ze sobą dobrze, ale kwestia seksu zaczyna coraz bardziej nas oboje męczyć i po latach, ale chcemy znaleźć przyczynę tych zaburzeń i podjąć wszelkie możliwe środki by poprawić sytuację, gdyż seks jest dla nas tak samo ważny jak na początku. Bardzo proszę o odpowiedź i poradę.

Witam! Częstą przyczyną gwałtownego obniżenia jakości wzwodu lub wręcz zaburzeń jego występowania jest stres. Następstwem problemów z osiągnięciem erekcji i obawą o satysfakcję seksualną partnerki jest pogłębienie tych dolegliwości. Konsekwencją powyższego może być również występowanie przedwczesnego wytrysku. Należy jednocześnie wspomnieć, że funkcje seksualne uzależnione są od aktualnej kondycji fizycznej, diety oraz stosowanych używek. Ponadto, na osłabienie wzwodu może mieć wpływ nałogowa masturbacja, uzależniająca od określonego sposobu stymulacji prącia, prowadząca w rezultacie do obniżenia wrażliwości na bodźce uzyskiwane w trakcie stosunku. Eliminacja czynników wpływających na zaburzenia erekcji prowadzi najczęściej do samoistnego ustąpienia tej dolegliwości. Jeżeli, mimo zastosowania się do tych zaleceń, nie odczuje Pan poprawy funkcji seksualnej, potrzebna będzie konsultacja ze specjalistą urologiem. Przydatna może być również konsultacja psychologiczna. Pozdrawiam