Zaniżenie RDW

Dziendoby Zrobilem badania krwi jako honorowy dawca i mi wyszlo rdw 10.6 czy to jest powazne zanizenie?? Co mam zmienic zeby doisc do normy??

Nie, nie ma to żadnego znaczenia. Po prostu szpik produkuję krwinki czerwone o bardzo "znormalizowanym" wymiarze, prawie jak ze sztancy, w związku z tym odchylenie od średniej wielkości krwinki krwinki czerwonej jest bardzo małe (wąska "krzywa Gaussa"). Nie podał Pan innych wyników morfologii; pośrednio można wnioskować, że nie brakuje Panu żadnych składników niezbędnych do "produkcji" erytrocytów, tzn. żelaza, kwasu foliowego, witaminy B12. Gratuluję!