Zapalenie grzybicze pochwy a powrót do aktywności seksualnej

Wystąpiły u mnie objawy zapalenia grzybiczego pochwy. Lekarz kazał mi zrobić irygację pochwy i zażyć 1 talbletkę flumycon 150mg i po 24 h zrobic ponownie irygację. Po wszystkim smaruję się maścią triderm oraz zazywam probiotyk lacibios fem. Objawy ustąpiły, zostało tylko lekkie podraznienie od wew. strony warg. Uzywam maści i probiotyku już od 4 dni. Czy mogę już się kochać z chłopakiem. Czy mam jeszcze poczekać kilka dni albo dłużej. On tez dostał jedna tabletkę flumyconu 150mg.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Najlepiej byłoby poczekać do całkowitego ustąpienia objawów. Całkowite usuniecie patogenów z organizmu trwa około 4–7 dni. Objawy ustępują już w pierwszej/drugiej dobie po przyjęciu leku.
Najważniejsze w tej chwili jest odbudowanie prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.