Zapalenie kieszonki i dziąsła wokół górnej 7ki

Witam,mam zapalenie kieszonki i dziąsła wokół górnej 7ki - ząb ok (zdjęcie!), po lecz endodontycznym,zatoki OK. Od ok 10 dni utrzymuje się zaczerwienienie i silny ból całej okolicy, a przy dziąśle wygląda jakby była rana. Nie goi się to mimo stosowania sacholu, eludrilu, wcześniej sody. Próbowałam antybiotyk fromilid, ale tylko pogorszył stan. Ból promieniuje do policzka, jestem stale rozdrażniona. Byłam u dwóch stomatologów. Co mogę jeszcze zrobić? Jak to leczyć? Jaka przyczyna braku poprawy?

Szanowna Pani,
byc moze ma Pani deliktny nawis wypelnienia, który powoduje stan zapalny dziąsła. W momencie jak zostanie to skorygowane dolegliwości bólowe powinny ustąpić.
Jeżeli powstała kieszeń kostna w okolicy zęba to konieczny będzie zabieg kiretażu otwartego, aby oczyścić zapalnie zmienioną tkankę.
Najlepiej pokazać się jeszcze raz u stomatologa i dokładnie zbadać to klinicznie.
Z poważaniem
Szymon Frank