Zapalenie oskrzeli i stosowanie antybiotyku

Witam, 24 grudnia byłem na pogotowiu i okazało się że mam zapalenie oskrzeli,dostałem antybiotyk zamur 500 na 7 dni,pytanie czy 28 grudnia mogę już iść do pracy?w pracy jestem częściowo na zewnątrz a częściowo w pomieszczeniu,i czy jak będę przebywał w pomieszczeniu to mogę iść? Dziękuje za odpowiedż

Dzień dobry,

Radziłbym Panu doleczyć chorobę, chyba, że objawy już zupełnie ustąpiły i czuje się Pan dobrze. Oczywiście pomimo powyższego antybiotyk należy wziąć do końca. Ale najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby wyleczenie choroby i dopiero powrót do pracy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz