Zapalenie otrzewnej po wycięciu pęcherzyka żółciowego a możliwość błędu lekarskiego

witam miałam zabieg wycięcia woreczka żułciowego lekaz mówił ze zabieg sie udał ale niestety czekału mnie jeszcze 2 poeracje bo zostału wyciete 3 centymetry drug żułciowych i doszło do zapalenie otrzewnej i puzniej był zespolenie drug czy moge uznac ze został popełniony błod lekarski

Witam. Aż nie chce się wierzyć iż wycięte zostały 3 cm przewodu żółciowego ? wspólnego? Jeśli jednak tak się stało bez wskazań medycznych, to jest to błąd.