Zapalenie płuc efektem astmy

Syn w marcu (miał 6 lat) zachorował na obustronne zapalenie płuc. Od tamtej pory co miesiąc miał podobne objawy do w|w choroby. Gorączka,świsty,męczący kaszel.Wsyzstko mijało po ok 2 dniach.Rozpoznanie-ponowne zapalenie płuc. Przez wakacje spokój.We wrześniu powtórka. Dostaliśmy skierowanie do pulmunologa i alergologa. Testy wykazały alergie na trawy,drzewa,zboże,sierść kota. Do dzisiaj jest spokój. Czekamy na wizytę u pulmunologa.Czy możliwe jest aby te choroby były efektem alergi czy to astma?

To wygląda ewidentnie na zapalny proces alergiczny objawy zaczęły się w marcu jak pyliły drzewa...jesli kot jest w domu lub jest kontakt objawy beda sie nasilać dziecko wymaga odczulania prosze sie sprawnie udać do alergologa