Zapalenie pochwy a planowanie ciąży

Z mężem staramy się od dłuższego czasu o dziecko. Mam 32 lata. Poszłam kontrolnie na cytologię. Podczas badania lekarz stwierdził zapalenie pochwy. Przepisał globulki i probiotyk. Po kuracji lekarz stwierdził że wszystko jest dobrze. Proponował po paru kolejnych miesiącach wykonać usg w celu diagnostyki owulacji. W kolejnym cyklu po leczeniu pojawiły się plamienia tydzień po okresie, tydzień po owulacji i dwa dni przez kolejną miesiączka. Jaka może być przyczyna? Czy powinnam iść do lekarza?

Bez badania bezpośredniego nie określi się przyczyn tych plamień. Radzę udać się na wizytę kontrolną do prowadzącego ginekologa.