Zapalenie ściany gardła a leukoplakia

Witam, od grudnia 2014 po raz 3ci mam zapalenie tylnej ściany gardła (w postaci białych brzydkich nalotów). Poprzednie 2 infekcje leczone były antybiotykami: azytromycyną i penicyliną. Obecnie ból promieniuje migdałków podniebiennych. Niepokoi mnie czy może to być stan zapalny zwany leukoplakią. Często mam również nawracające białe naloty na śluzówce policzków w linii zgryzu, dentysta wykluczył "coś poważnego". Proszę o informację czy samodzielnie można wykonać diagnostykę w kierunku leukoplaki

doszło tu do komletnego pomylenia pojęć. leukoplakia to nie jest tzw stan zapalny, tylko stwierdzane klinicznie zmleczenie błony śluzowej które częściej niż normalna śluzówka poddaje się przemianie nowotworowej. Jeśli ma dokładnie odpowiedzieć na pytanie "czy samodzielnie można wykonać diagnostykę w kierunku leukoplaki" to odpowiedz brzmi "tak"- wystarczy spojrzeć w lustro, ale trzeba też wiedzieć jak ta leukoplakia ma wyglądać. Proszę wykonać konsultację laryngologiczną