Zapalenie stawu skroniowo-żuchwowego

mam zaplenie stawu skroniwozuhwowego i obustronne przy tym obnizenie krazka i zbyt zniszczone stawy co moge zrobic na poprawe zmiana protez zebowyh laser i czy mozliwe aby przy stawh twarz byla opadnieta jesdna strona opliczka szum w uszah i lekkie zawroty glowy za odpwoiedz dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zapalenie stawu skroniowo-żuchwowego zdecydowanie wymaga konsultacji laryngologicznej/dentystycznej. Konieczne jest bowiem rozpoczęcie właściwego leczenia. A propos opadnięcia jednego policzka to najpewniej jest to konsekwencja położenia żuchwy w pozycji Benneta. Szum w uszach i zawroty głowy nie powinny mieć jednak związku, chyba, że dochodzi do powikłań zapalenia. Koniecznie proszę udać się do lekarza, który pokieruje dalszym postępowaniem.