Zapalenie wierzchołka dolnego zęba

WItam, Mialem zapalenie wierzolka dolnej 6 (wczesniej leczonej kanalowo). Zostalo wykonana hemisekcja korzenia (wraz dwoma kanalami) i antybiotyk. W pozostaly korzen zostala zacementowany wklad koronowy a po kilku tygodniach korona. W kilka dni po zacementowaniu korony bol powrocil. Ciagly i cmiacy nie reagujacy na zimno czy cieplo. Jakbym mial porownac to taki jaki byl przy infekcji. Wklad wypelnia caly kanal, korona moze byc nieco za wysoko,ale mam czekac az sie ulozy.Co moze powodowac bol ?

Witam serdecznie,
Najprawdopodobniej jest to kwestia nieodpowiednio dopasowanej korony do zgryzu. Korona nie ma możliwości "dopasowania się", ponieważ jest wykonana z materiału twardszego od zębów, tak samo korzeń nie powędruje głębiej. Przy osadzaniu korony należy ją tak dopasować, aby nie była nadmiernie przeciążana. W innym wypadku mogą występować opisywane dolegliwości.
Należy udać się do lekarza wykonującego koronę, odpowiednio ją dostosować, następnie wykonać zdjęcie RTG w celu wykluczenia stanu zapalnego w obrębie kości/korzenia.