Zaparcia, pieczenie, ucisk i biegunki po posiłku - jak może być przyczyna tych dolegliwości?

Witam . Od kiedy lat mam problemy z żołądkiem. Częste zaparcia , pieczenie , ucisk od dwóch lat doszły tłuste biegunki po posiłku . Zaczęły się około 2 lata temu raz w miesiącu o jednakowych godzinach potem coraz częściej o różnych porach . W tej chwili dzieje się to prawie po każdym posiłku nawet gdy są to wafle ryżowe bezglutenowe . Chwilkę po posiłku odczuwam silny ucisk po lewej stronie pod żebrami , ból jest tak silny że miejsce w okolicy bólu jest twarde jak skała po chwili skorcz puszcza i pojawia się kolejny Skórcz . Następnie dochodzi ból jelit i po chwili tlusta biegunka po wypróżnieniu ból się zmniejsza ale przy próbie zjedzenia powraca . Mam też endometrioze lekarze jednak wykluczyli by było to związane z nią. Stwierdziłam nietolerancję laktozy diety bardzo pilnuje . Po wykonaniu kolonoskopi stwierdzili stan zapalny spowodowany przewlekłymi biegunkami ,a po gastroskopi silny stan zapalny zanik błony i refluks żółciowy ( jestem po wycięciu woreczka ). Lekarz podejrzewał celiakię po wykonaniu badań z krwi wykluczono ją . Pomimo diety bezglutenowej i bez laktozy dolegliwosci pojawiają się prawie po każdym posiłku i żadne leki nie pomagają . Podejrzewali nerwicę i przyjmuje hydroksyzyne lecz to nie pomaga . Wykonano mi też testy na alergie pokarmowe które nic nie wykazały .

Objawy, o których Pani wspomina, nie wskazują jednoznacznie na konkretne schorzenie. Proszę wykonać badania trzustki i wątroby, a także sprawdzić, czy zaburzeń nie powodują pasożyty.

Pozdrawiam,
Marcelina Szulżycka