Zapłodnienie a plemniki poza pochwą

1.Czy plemnik jest poza organizmem to może się poruszac? Gdzie ma mozliwosc poruszania sie? 2.Zagrozenie zapłodnienia jest wtedy gdy plemnik jest koło pochwy? czy gdy dostanie się do pochwy. 3. Jeżeli ma dojsc do zapłodnienia to plemnik moze sam wejsc do pochwy jesli jest w poblizu?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Plemniki poruszają się w odpowiednich dla nich warunkach. Mogą poruszać się jedynie we własnym ejakulacie ewentualnie w środowisku wodnym. Najlepsze środowisko dla plemników znajduje się w drogach rodnych kobiety, gdyż tam występuje odpowiednie pH i obecny jest śluz.
Jednakże, każda obecność ejakulatu w okolicach pochwy może skutkować ciążą (z niskim, ale niezerowym prawdopodobieństwem).
Pozdrawiam.