Zapłodnienie pod wpływem alkoholu

Mam 20 lat. Tydzień temu miałam stosunek z narzeczonym, działo się to pod wpływem alkoholu. Czy alkohol zprzeszkodził zajściu w ciążę? Minął tydzień, bolą mnie piersi i kłuje w podbrzuszu. Czy jestem w ciąży? Proszę o odpowiedź, czy przez alkohol nie zaszłam w ciążę.

Redakcja abcZdrowie

Odbycie stosunku pod wpływem alkoholu ani nie zwiększa, ani nie zmniejsza prawdopodobieństwa poczęcia, jeśli nie liczyć wpływu alkoholu na decyzję o odbyciu stosunku oraz niezastosowaniu antykoncepcji. Alkohol nie jest środkiem antykoncepcyjnym.