Zapomniałam o trzech tabletkach - co mam zrobić?

Witam. Mam pytanie. Zaczęłam nowy blister brania i trzy dni nie brałam tabletek. Po 3 dniach wzięłam te trzy i potem resztę zaczęłam brać normalnie i dostałam okresu. Czy to jest normalne i dokończyć ten blister i normalnie jak zawsze brać następne blistry? Proszę o szybka odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Z opisanej przez Panią sytuacji wynika, że krwawienie, które utożsamia Pani z miesiączką, jest w istocie plamieniem wynikłym z odstawienia antykoncepcji. Proszę kontynuować przyjmowanie bieżącego blistra, a po jego zakończeniu, natychmiast rozpocząć nowy, bez wprowadzania siedmiodniowej przerwy. Tylko takie działanie zapewni ciągłość antykoncepcji.

Proszę również zawsze pamiętać o systematycznym przyjmowaniu środków - tylko regularne ich stosowanie zapewnia skuteczność.

Pozdrawiam.