Zapomniałam pigułki - czy mogę być w ciąży?

Mam pytanie: czy można zajść w ciążę, jeżeli partner miał wytrysk we mnie, a pigułka antykoncepcyjna została wzięta 7 godzin później niż normalnie?? Odbyliśmy stosunek, a niestety drugiego dnia powinnam zażyć tabletkę o 18.40, a zapomniałam i zażyłam dopiero o 2.30 w nocy. Czy mogę być w ciąży???

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli dotychczasowe tabletki przyjmowała Pani regularnie to nie ma powodu do obaw. Dopuszcza się 12 godzinne opóźnienie bez wpływu na skuteczność antykoncepcji. Pani zmieściła się w tym przedziale czasowym, dlatego nie musi się Pani niczego obawiać. Nie ma też wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.

Pozdrawiam.