Zapomniałam tabletki w 3 tygodniu, czy muszę wykonać test?

Witam. Zapomniałam tabletki w 3 tygodniu, następnego dnia przyjęłam dwie o normalnej porze i później skończyłam opakowanie. Następnie zrobiłam normalnie przerwę, dziś jest 6 dzień przerwy i od poniedziałku będę musiała zacząć nowe opakowanie. Wiem, że powinnam przeczytać wcześniej ulotkę, ale naiwnie wmówiłam sobie, że wystarczy tylko następnego dnia wziąć dwie tabletki. Przed i po zapomnieniu nie stosowałam żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Okres dostałam planowo w tej przerwie, ale zastanawiam się czy dobrze myślę, że ryzyko ciąży nadal istnieje i mimo to będę musiała sobie wstępnie zrobić test ciążowy za 3 tygodnie? Jaki jest procent ryzyka ciąży w takiej sytuacji?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Faktycznie, wszystkie informacje i schematy postępowań zamieszczone są w ulotce załączonej do opakowania.
Przyjęcie spóźnionej tabletki nie było błędem, ale przy tym schemacie niezbędne było rozpoczęcie nowego blistra bez robienia przerwy.
Trudno mi powiedzieć, jakie są procentowe szanse. Nikt nie udzieli Ci takich danych. Jeżeli jednak w tym czasie doszło do stosunku, to istnieje ryzyko zapłodnienia.
Dla pewności, za 14 dni od ostatniego ryzykownego stosunku wykonaj test ciążowy.

Pozdrawiam.