Zapomniana tabletka antykoncepcyjna a intensywne współżycie

Witam, mam pewien problem, gdyż stosuję tabletki antykoncepcyjne, ale ostatnio zapomniałam wziąć jednej (na początku drugiego tygodnia), a akurat w tym czasie intensywnie współżyłam. Zdarzało się również, że zamiast jak normalnie brać o 16 przyjmowałam tabletkę o 18. Jednak ostatnio zauważyłam u siebie brązowe plamienia, lekkie bóle jakby w pochwie, mam małe problemy żołądkowe, zmęczona wciąż jestem (i nie wiem czy to jest związane z pracą - śpię po 6-8h i czasem to mało), wciąż bym piła najlepiej jakieś słodzone napoje i mam zmienną temperaturę ciała ok. 37 st. (też nie wiem czy to przez pogodę nie jest). Aczkolwiek moje pytanie brzmi czy istnieje możliwość, iż mogłabym być w ciąży? Bardzo się tego obawiam, a wiem, że test najlepiej po ok. 10 dniach jest robić (minęły dopiero 4 dni).

Witam serdecznie! Opisywane dolegliwości mogą być spowodowane zarówno ciążą, jak i infekcją. Jak sama Pani słusznie zauważyła, do wykluczenia ciąży konieczne jest wykonanie testu ciążowego. O ile domowe testy ciążowe najlepiej wykonywać po 14 dniach od ostatniego zbliżenia, tak oznaczenia poziomu gonadotropiny kosmówkowej (tzw. z test z krwi) można dokonać już po 8 dniach. Ryzyko ciąży oczywiście istnieje. Proszę pamiętać, że nie ma na rynku 100% skutecznej metody antykoncepcji. Indeks Pearla dla dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych wynosi 0,2%, co oznacza że w ciągu roku 2 panie na 1000 stosujące daną metodę zabezpieczenia zajdzie w ciążę. Pozdrawiam,