Zarażenie się chorobą zakaźną w 20. tygodniu ciąży

Jestem w 20 tyg. ciąży. Wczoraj po wizycie u ginekologa, przy wstawaniu z łózka po wykonanym USG jednorazowa podkładka pod pośladkami przesunęła się i całym ciężarem siadłam na łóżku (podczas wstawania). Nie wiem czy innym pacjentkom przede mną mogło to się przytrafić. Bardzo się martwię czy nie zaraziłam się jakąś chorobą zwłaszcza że miałam skaleczoną skórę podczas depilacji. Czy jest to prawdopodobne ?

Renata GrzechociĹska

Ryzyko jest mało prawdopodobne. Proponuję się nie przejmować i zachować odpowiednią higienę.