Zarażenie się półpaścem po ospie

Witam, chcialam zapytac w jkim czasie od przebytej ospy, dziecko moze zarazic sie polpascem? W skrocie powiem iz chodzi o moja 4 letnia coreczke, otoz zarazila sie wirusem w przedszkolu, po 2 tyg.choroba minela, natomiast druga 2.5 letnia coreczka zachorowala i powoli choroba mija, ale ponownie starsza coreczka dostala rozowej pokrzywki na brzuchu i pleckach, nie ma goraczki tylko lekkie swedzenie, co to moze byc? polpasiec? jest to w ogole mozliwe, w tak krotkim odstepie czasu od przebytej ospy

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe, że jest to półpasiec. Po przebyciu choroby do reinfekcji może dojść zawsze w momencie obniżenia odporności.