Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zarażenie się żółtaczką poprzez stosunek z zabezpieczeniem

mój partner jest nosicielem wirusa zółtaczki. ma hbs dodatni a hbe ujemny. czy w takim razie nie zaraza poprzez sex bez prezerwatywy? jestem zaszczepiona na wzwb. rowniez mnie interesuje co w przypadku jakbym nie byla zaszczepiona, czy osoba z ujemnym hbe moze zarazax inne osoby i powinna z gory o tym fakcie informowac zanim dojdzie do kontaktow intymnych? ja zostalam uprzedzona po fakcie i wydaje mi sie ze to nie jest w porzadku nawet jesli to prawda ze przy hbe ujemnym sie nie zaraza sad
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Ryzyko zakażenia po zaszczepieniu ( 3 x ) szczepionką przeciwko wirusowi B i odpowiednim zabezpieczającym poziomie przeciwciał nie istnieje. Partner mimo braku przeciwciał hbe i niskiem ryzyku zakażenia powinien poinformować partnerkę o ew ryzyku zakażenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy