Zaschnięcie jajników a brak okresu

witam, mam 22 lata, od trzech lat mam problem z miesiączką, brałam tabletki antykonc w celu jej wywołania, a od pół roku, praktycznie co miesiąc, zażywam Klimonorm, czyli tabletki dla kobiet z menopauzą. Problemy spowodowane sa niska wagą. Wiem że konsekwencją braku miseączki może być zaschnięcie jajników, cco skutkuje niepłodnością. I dlatego moje pytanie brzmi: CZY ZAŻYWANE PRZEZE MNIE OBECNIE TABLETKI, ZAPOBIEGNĄ ZASCHNIĘCIU JAJNIKÓW I JAK DŁUGO MOGĘ JE ZYZYWAĆ???

Szanowna Pani!

Podaje Pani bardzo mało szczegółów Pani choroby-tylko niską wagę , ale jaką ?czy miała Pani wykonane badanie USG n.rodnego?czy miała Pani wykonane badania poziomu hormonów? Rozpoznanie przedwczesnej menopuzy u tak młodej kobiety wymaga wykonania licznych badań.Leczenie rzeczywiście kontynuje się latami.Preparaty są różne, w zależności od wyników badań, oczekiwań kobiety co do rodności itd

z poważaniem
'Katarzyna Lewicka