Zastrzyk przed planowaną ciążą przy konflikcie serologicznym

Witam Chce z mężem rozpocząć starania o dziecko , jednak ja mam grupę krwi 0rh-, maz 0rh+ Czyli mamy konflikt . Czy przy pierwszej ciąży jest konieczny zastrzyk? Czy dopiero przy kolejnych ? Dziękuje za odp i pozdrawiam Monika

po porodzie pani dostanie jeśli dziecko odziedziczy krew po tatusiu . Zaleca sie w 28 tyg ciąży szczepienie ( w Polsce raczej pani nie kupi leku, dlatego się nie daje) . Ale każdy lekarz prowadzący ciążę doskonale o tym wie:)