Zastrzyk sterydowy w ramię a podejrzenie ciąży

witam, mam problem ponieważ niedawno otrzymałam zastrzyk sterydowy w ramię tak zwaną blokadę ,poinformowałam doktora iż mogę być w ciąży , zrobił test wyszedł negatywny ,jednak mogło być za wcześnie na wykrycie ciąży, moje pytanie to czy jeśli byłabym w ciąży taki zastrzyk mógł spowodować zagrożenie dla dziecka ,dla jego rozwoju ? dodam też że nie przyjmowałam innych leków tylko ten jeden zastrzyk.

Nie sądzę. Pomimo, że tak podany steryd może mieć niewielki efekt ogólonoustrojowy to jednak działa głównie miejscowo.