Pokrzywka od dwóch tygodni a konieczność zastrzyków

Witam, mam pokrzywkę która od 2 tygodni pomimo przyjmowania leków ( triderm, normaclin i jakiś lek na bazie spirytusu ) nie ulega pogorszeni ani poprawie, pokrzywka również nie swędzi. Jest ona rozlana na wielkość ok. dłoni. Czy konieczne będzie przyjmowanie zastrzyków? Nie preferuje tej " opcji " można to wyleczyć na tabletkach jeśli mascie nie pomogą?

Piotr Pilarski

Najlepszym leczeniem jest leczenie miejscowe. Można też podawać steryd doustnie. Nie ma bezwzględnej konieczności stosowania zastrzyków.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.