Jak pozbyć się depresji?

Od ponad roku mam depresję, najpierw stwierdzono u mnie dystymie, ale mój stan się pogorszył. Mam za sobą próbę samobójczą poprzez przedawkowanie tabletek przeciwbólowych. Mam bardzo niskie poczucie własnej wartości. Stany te pogłębiły się po tym jak zostawiła mnie dziewczyna. Nie jestem w stanie jakkolwiek żyć. Dodatkowo bardzo często pije alkohol. Próbowałem wizyt u lekarzy, bezskuteczne. Brałem też antydepresanty, jednak pod ich wpływem ponownie chciałem się zabić. Nie wiem co mam robić

Dzień dobry. Leczeniem właściwym depresji jest psychoterapia i, jeśli to konieczne, farmakoterapia. Oczywiście, nie od razu poczuje Pan znaczącą ulgę i na efekty trzeba chwilę poczekać, ale z całą pewnością warto podjąć kroki w kierunku powrotu do równowagi. Zachęcam Pana do zgłoszenia się do psychologa lub psychoterapeuty. Wielokrotnie spotykam na swej zawodowej drodze osoby całkowicie zrezygnowane, które po kilku tygodniach oddziaływań terapeutycznych odzyskują nieco optymizmu a z czasem potrafią osiągnąć całkowitą równowagę wewnętrzną, często nawet większą niż przed wystąpieniem trudności. Pozdrawiam serdecznie.

http://progress.warszawa.pl/

Witam Pana
Przyczyną depresji są zarówno czynniki biologiczne
jak też, a właściwie przede wszystkim, czynniki psychologiczne
oraz środowiskowe.
Oznacza to, że przyczyna depresji leży głębiej,
nie tyle w ciele, co w duszy.
W Pana przypadku jest to, między innymi, rozstanie z dziewczyną
i niska samoocena.
Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi środkami
farmakologicznymi.
Depresja jest chorobą bardzo niebezpieczną, jeżeli nie jest
właściwie leczona.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie czy antydepresanty czasami
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale jest to leczenie objawowe.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję,
należy poznać jej naturę, dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii,
a tego można dokonać tylko wtedy, gdy w proces leczenia
wprowadzi się psychoterapię.
Odpowiednio dopasowana psychoterapia pomoże Panu
uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń
depresyjnych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska
Pan równowagę wewnętrzną i radość życia.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii,
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Szanowny Panie,

Przede wszystkim jeśli jeszcze nie korzysta Pan to pierwsze kroki powinien skierować Pan w stronę psychoterapeuty, gdyż dzięki psychoterapii ma Pan realną szansę pokonania depresji oraz przepracowania przykrej sytuacji, która Pana spotkała. W proces terapii może być również włączana farmakologia , w zależności do wyników diagnozy.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam Cię,
Proponuję zacząć od kupienia w aptece specyfiku ziołowego który nazywa się Kudzu. Jest to lek, który uwolni w korze mózgowej ośrodek odpowiedzialny za powtórzenie czynności (picie alkoholu, branie tabletek przeciwbólowych i innych uzależniaczy). Szkoda drogocennego czasu 23-latka na rozkminianie czy jestem chory, czy jestem zdrowy i chodzenie po różnych lekarzach.
Proponuję iść na siłownię, na basen, pobiegać w parku albo w lesie, wyjść z kolegami, może do kina, do teatru - znaleźć jakąś pasję lub hobby. Warto też się zastanowić co będę robił jak będę miał lat 40 czy 60 a może więcej?! I skierować swoją uwagę na przygotowanie się właśnie na ten czas. To daje więcej satysfakcji niż użalanie się nad sobą w wieku 23 lat.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam, ma Pan depresję, niskie poczucie własnej wartości, ma Pan poczucie że stan nie ulega poprawie. Proszę skorzystać przede wszystkim z pomocy psychologicznej oraz konsultacji z lekarzem psychiatrą. W leczeniu depresji skuteczna jest psychoterapia łącznie z leczeniem farmakologicznym. Z pomocy psychologa może Pan skorzystać prywatnie lub w placówkach NFZ (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/) Przesyłam link do strony, gdzie znajdzie Pan numer telefonu zaufania: http://stopdepresji.pl/antydepresyjny
Pozdrawiam serdecznie