Co zrobić z moim złym stanem psychicznym?

Dzień dobry . Lekarz psychiatra stwierdził u mnie ok. 7 miesięcy temu Dystymię . Dzisiaj po wizycie otrzymałem skierowanie do psychologa jako leczenie wspomagające . Stan się pogarsza . Doszły mi lęki . Wieczorem boję się zawału a w dzień przeczuwam wypadek samochodowy ,w którym najprawdopodobniej zginę . No i te wszystkie objawy standardowe dla dystymików czyli apetytu brak, sen krótki ,płytki ,przerywany . Po takim śnie jestem bardziej zmęczony niż przed snem. Brak koncentracji . I wszystkie pozostałe. Nawet nie golę się już pół roku bo to dla mnie wysiłek i jakoś nie umiem się do tego zabrać . Mam też kłopoty w pracy . Jestem elektronikiem i nie umiem się skupić i logicznie myśleć .Zapominam się ,a pracuję przy napięciu elektrycznym ok. 750 Voltów. Naprawiam Trolejbusy w Lublinie. Konflikt z brygadzistą . Kierownik wezwał mnie na rozmowę i powiedział,że ze mną jest coś nie tak . Poprosiłem dzisiaj o zwolnienie L-4. Lekarz Odmówił . Czy powinien ? Co ja teraz mam zrobić, jak sam wiem,że nie mam siły fizycznej i psychicznej wykonywać pracy ? Oczywiście żadne odwołania tu nie pomogą . Bo gdzie i do kogo ? Lekarz w Polsce jest ŚWIĘTY. Może robić co chce . Do doprowadzenia do śmierci pacjenta włącznie . Piotr

Szanowny Panie Piotrze,
dziękuję za zgłoszenie się do Abc Zdrowie.
Proponuję zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu- tzw. domowego i poprosić go o zwolnienie lekarskie, ponieważ jest Pan przemęczony swoją pracą. Praca wśród maszyn, jaką Pan wykonuje jest uciążliwa i ona też źle wpływa na Pana i może powodować rozwój schorzenia. Jednocześnie proszę zgłosić się jak najszybciej do psychologa, ponieważ psycholog będzie w stanie zaobserwować moment powstania Pana choroby. W przyszłości proszę myśleć o zmianie pracy. Jest Pan bardzo dobrze wykształconym człowiekiem więc z łatwością może Pan znaleźć pracę w innym miejscu. Proponowałabym więcej chodzić, biegać lub jeździć na rowerze a także utrzymywać więcej kontaktów z kolegami i koleżankami spoza pracy. To powinno pomóc w odzyskiwaniu chęci do życia. Życzę powodzenia. Pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska.

Piotrze poszukaj w swojej okolicy psychoterapeuty i spróbuj porozmawiać o swoim życiu. Nie piszesz nic o relacjach, jakie masz z bliskimi, jak reagujesz na inne osoby, czy jesteś wycofany, czy w Twoim życiu były jakieś zdarzenia traumatyczne, czy doznałeś poważniejszych urazów fizycznych etc. Jest to niezbędne do ustalenia obszarów do pracu u Ciebie. Pozdrawiam