Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie objawy jak np. utrata świadomości są niepokojące?

Dzień dobry, mam stwierdzoną dystymię, cyklotymie, oraz anoreksje atypową, jestem na lekach od ponad miesiąca i zauwazyłam nasilenie pewnych nietypowych zjawisk (już w przeszłości miałam takie sytuacje). Mianowicie: 1) Mam coraz większy problem z rozróżnianiem snów i rzeczywistości, każdy sen wydaje się bardzo realistyczny, a niektóre sny zamieniają się w moje błędne wspomnienia. 2) Zaczynam tracić świadomość w sytuacjach stresowych, już od kilku miesięcy mi sie to nie zdażyło. Wyłączam się, gdzieś uciekam i nie pamiętam co mówiłam lub co robiłam przez określony czas. Moje pytanie brzmi, czy jest się czym martwić? Oraz czy powinnam wspomnieć o tym Psychiatrze? Z góry dziękuję!
KOBIETA, 20 LAT 5 miesięcy temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Witam! Należy zachować spokój. Sprawy z "realistycznymi", dobrze zapamiętywalnymi snami często się pojawiają przy przyjmowaniu leków z grup SSRI i SNRI, które najprawdopodobniej Pani bierze. Lekarza leczącego należy informować o wszelkich niepokojących spostrzeżeniach - będzie wiedział/a co z tym należy zrobić. Konieczna jest także dobrze dobrana psychoterapia. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy