Z czego mogą wynikać moje dolegliwości w wieku 45-lat?

Za mną ok 30 lat z odczuwalnym problemami z nastrojem. Dziś mam 45 lat i... przed 30 psychoterapia (DDA, depresja, nerwica po alkoholizmie i samobójstwie ojca). Wydawało się, że po tym wszystko się poukładało. I tak po 10 latach demielinizacja, prążki oligoklonalne, stan zapalny w PMR. Sporo problemów zniknęło po antybiotykoterapii - wydaje się, że to sprawa infekcyjna, nie SM. Jednakże bóle ud, obniżenia nastroju, okresowe osłabienia dłoni dalej niepokoiły. 2.5 roku duloksetyny pomogły na nastrój, po odstawieniu nawrót problemów po pół roku. Aktualnie nocne drętwienia dłoni, wciąż bóle ud, uczucie opaski na łokciu i łydce, jednostronnie, obniżenia nastroju, jednakże przypadkowo okazało się, że pomaga na to wszystko tiamina, choć jej poziom we krwi prawidłowy. Tzn. zmniejsza objawy. Jestem zmęczony poszukiwaniami, od lat pasuję do opisów dystymii - stwierdzam, że to takie "nieżycie" bez sensu, celu, zaangażowania, wiedzy, czy źródło jest fizyczne, czy psychiczne. Jestem a jakby mnie nie było. Od wielu lat istnieję i... nic ponadto. Regulacja lekami od psychiatry była chwilowa, w sumie B1 działa lepiej. I nikt nic nie wie...

Witam! Pomimo dotychczasowych "doświadczeń terapeutycznych", które czasem poprawiają, ale też i obniżają morale, nie należy rezygnować z walki o zdrowie i godne życie. Aktualnie dysponujemy całym wachlarzem leków i równie szeroką ofertą terapii niefarmakologicznych - najlepiej stosować je łącznie. Terapia lekami pełni rolę pomocniczą, objawową. Leczeniem przyczynowym można nazwać różne rodzaje psychoterapii. Stymulacje nerwów czaszkowych i Przezczaszkową Stymulację Magnetyczną należy lokalizować jako leczenie pośrednie. Nie należy zapominać o Ketaminie - opisywane efekty wręcz budzą podziw, co wydaje się być podejrzane. Jeżeli w dotychczasowym leczeniu były wahania nastroju, to znaczy, że poprawa jest możliwa i należy jej szukać. Wrocławska Klinika Psychiatryczna realizuje program leczenia zaburzeń nastroju metodą PSTM, może się Pan zakwalifikuje, może stymulacja nerwu błędnego? Powodzenia W. Łuczkowski.