Jak pozbyć się solipsyzmu?

Od ośmiu lat męczy mysl dotycząca Solipsyzmu (tylko ja jestem prawdziwy a inni ludzie nie mają swiadomosci) powoduje Ona zaleznie od sytuacji wprost proporcjonalny lęk. Jest to mysl nie do podwazenia. Uczęszczam na terapie oraz przyjmowalem wiele lekow SSRI anafranil i lekow neuroleptycznych i innych lekow psychiatrycznych. Mam zdiagnozowane zaburzenia osobowosci osobowosc obsesyjno kompulsywna. Czy da się pozbyć tej myśli?

Witam! Należy dalej, uporczywie próbować. Poza lekami i psychoterapią w ośrodkach klinicznych stosowane są programy: stymulacja magnetyczna przezczaszkowa, stymulacje niektórych nerwów czaszkowych, implanty umieszczane w określonych ośrodkach mózgowych. Leczenie tego typu problemów nie jest łatwe, ale trzeba próbować. Powodzenia W. Łuczkowski.